Ďodi Béreš a Jakub Jačišin smerujú na Moravu

Prešovský tím GART RACING absolvuje počas nasledujúceho víkendu záverečné podujatie sezóny MRC v Kopřivnici na Morave. 


Majstrovstvá Slovenska automobilových súťaži ukončila už v októbri súťaž v Košiciach. Sezóna 2022 však stále pokračuje a na mladý ambiciózny tím GART RACING čaká aktuálne finálový podnik Motorsport Rally Cupu (MRC) v Kopřivnici. 


Polygón českej automobilky Tatra je pre slovenské posádky dobre známym miestom, pretože bol už neraz súčasťou väčších, či menších podnikov slovenského i českého majstráku. Výborné vzťahy pokračujú a tak MRC v ročníku 2022 sezónu nielen otváralo, ale aj uzatvára práve na tomto mieste. 

„Ja som tam štartoval iba raz,“ listuje v pamäti Ďodi Béreš. „Bol to úvodný podnik slovenského majstráku 2019. Polygón bol súčasťou Valašky a bola to moja premiéra so Škodou Fabia R5. Viem, že polygón umožňuje kombinovať rôzne varianty trate a tak uvidíme, čo si na nás pripravili usporiadatelia tentoraz.“ 


Jozef Béreš mladší vyráža na Moravu so spolujazdcom Radovanom Plichtom a štartovať budú s Mitsubishi Lancer Evo IX v triede A4. 

„Do celkového poradia v MRC nemôžeme prehovoriť, keďže som štartoval iba v Liptovských Sliačoch. Preto tieto preteky budú hlavne o príprave na Mikuláš Rally v Slušoviciach, ktorá sa jazdí o týždeň neskôr. Samozrejme, dáme do toho všetko a pokúsime sa zabojovať o ďalšie víťazstvo pre GART RACING.“ 


V inej situácii je druhá posádka prešovského tímu. Jakub Jačišin finišuje svoju premiérovú kompletnú sezónu v MRC a v triede A3 sa pokúša o čo najlepší výsledok. Mladý Prešovčan poctivo zbiera skúsenosti a Kopřivnica bude teda jeho ďalším kamienkom do mozaiky výkonnostného rastu. 

„Po nešťastnej havárii v Dobšinej nám zostala prakticky už len teoretická šanca na pódium v konečnom hodnotení triedy. Zabojujeme však, a pokúsime sa o čo najlepší výsledok,“ vraví odhodlaný Jakub, ktorého bude premiérovo navigovať Peter Baran. 


„Udiali sa zmeny v tíme a tak hľadám nového spolujazdca s ktorým by sme si sadli. Peter je skúsený navigátor od ktorého sa zasa môžem niečo nové naučiť. Povedali sme si, že spolu odjazdíme Kopřivnicu aj Slušovice a potom sa uvidí.“ 


Jakub s Petrom štartujú s Peugeotom 206 RC v triede A3, kde je evidentne najsilnejšie konkurencia. O to väčšiu motiváciu budú chlapci mať na trati.


Súbežne so záverečným podujatím šesťdielnej MRC sezóny 2022 na polygóne v Kopřivnici sa bude jazdiť aj ďalší podnik Rentor Cupu. Ten usporiadatelia nateraz pojali ako súčasť dobročinnej akcie a časť štartovného pôjde Kopřivnickej základnej a materskej škôlke Motýlek. Samotná súťaž má na programe tri sekcie na dvoch úsekoch. Spolu tak posádky absolvujú šesť rýchlostných skúšok o celkovej dĺžke tridsať kilometrov. Štart do úvodnej eresky je v sobotu 26. novembra 2022 o 10.30 hodine. Medzi trinástou a štrnástou hodinou by sme mali poznať víťazov. Prešovský tím GART RACING cestuje na Moravu už v piatok.

Ľuboš Kašický

null