Nová výzva pre Prešovčanov

Vo Vavrišove odštartuje počas nadchádzajúceho víkendu už 10. ročník Rally Liptova. Súťaž je zaradená ako tretí podnik sezóny MRC a na štarte nebudú chýbať ani dve posádky prešovského GART RACING tímu.


Prakticky po štyroch rokoch sa Rally Liptov vracia do kalendára Motorsport Rally Cupu (MRC). Pre mladý prešovský tím to preto bude miestna premiéra. 

„V našej prvej kompletnej sezóne sme sa rozhodli sústrediť hlavne na štarty v MSR a MRC. Na Liptove štartujú obidve naše posádky. Dominik je lídrom priebežného poradia a má dobre nakročené za obhajobou titulu. Veríme, že aj na Liptove potvrdí svoje ambície. Jakub zatiaľ poctivo zbiera skúsenosti a poteší nás každý pekný výsledok,“ vraví pred odchodom na Rally Liptov šéf tímu GART RACING, Jozef Jačišin. 


Posádka Dominik Benček a Radovan Plichta vyštartuje do súťaže na Mitsubishi Lancer evo IX v triede A4. 

„Ešte sme na tejto súťaži neštartovali. Je to pre nás nová výzva, no myslím si, že sme dobre pripravení. Pochopiteľne, zabojujeme o celkové víťazstvo. Sme v polovici sezóny a počíta sa každý bod. Takže pôjdeme naplno,“ je odhodlaný nesklamať fanúšikov Dominik Benček. 


S vozidlom Peugeot 206 RC, v triede A3, nastúpi do súťaže aj druhá posádka tímu GART RACING, ktorú tvoria Jakub Jačišin a Jaroslav Benček ml. 

„Tešíme sa na ďalší štart. Pre nás je v tejto sezóne najdôležitejšie najazdiť čo najviac súťažných kilometrov a poctivo zbierať skúsenosti. Myslím si, že v našej triede A3 je najsilnejšia konkurencia a tak máme o to väčšiu motiváciu,“ neskrýva čistú radosť z pretekanie perspektívny Jakub Jačišin. 


Už sa stalo tradíciou, že Rally Liptov štartuje v septembrovom termíne. Aj napriek drobným komplikáciám sa usporiadateľom podarilo pripraviť sedem rýchlostných skúšok o celkovej dĺžke 28,2 kilometra (všetko asfalt). Ak pripočítame 85 km prejazdov, tak je to spolu 113 kilometrov. Štart súťaže je naplánovaný na ôsmu hodinu ráno v sobotu 3. septembra. Centrum súťaže je situované do priestoru Motela Hôrka vo Vavrišove. 

Ľuboš Kašický

null