Prvé víťazstvo Ďodiho v tíme GART RACING

Na malebnom Liptove Béreš prevalcoval konkurenciu a Jačišin znova našiel stratené sebavedomie. Prešovský tím si tak pred košickou súťažou MSR splnil domáce úlohy na jednotku. 


Minirally Liptovské Sliače sa jazdila ako predposledná súťaž aktuálnej sezóny MRC, pričom jej atraktivitu zvyšovali aj 1,5-násobky tradičných bodov. Tie môžu pred finále v Kopřivnici vážne prehovoriť do konečného poradia a aj preto sa na Liptove znova zišla veľmi slušná konkurencia. 

„So štartom na MRC som veľmi spokojný. Musím usporiadateľov pochváliť, lebo to robia veľmi dobre. V príprave na Košice má táto súťaž pre nás veľký význam, pretože iné je jazdiť len niekde na testovacej trati a iné na súťaži, kde sa v zabezpečenom priestore ide na čas. Takto sa najlepšie preverí pripravenosť auta,“ nešetril slovami chvály na adresu usporiadateľov z Ružomberka a vedenia MRC skúsený päťnásobný slovenský rely šampión Jozef Béreš mladší. 


Pre Ďodiho to bol iba druhý štart vo farbách prešovského tímu GART RACING, no ešte pred ním ho čakalo veľa práce na samotnej príprave vozidla. 

„Prakticky celé auto sme pred Dobšinou rozobrali, repasovali a znova poskladali. Pred Sliačmi sme ešte v Maďarsku urobili dôležité doladenie riadiacej jednotky a súťaž tak bola ostrou previerkou našej práce,“ vysvetľuje Ďodi Béreš. 


Foto: Alexander Piršč

O kvalite prípravy napokon svedčia ak konečné výsledky, keď Mitsubishi Lancer evo IX v jeho rukách dokázalo bez väčších problémov poraziť celé štartové pole. 

„Začali sme opatrnejšie, pretože deň predtým pršalo a z lúk stieklo na cestu blato. Príjemne ma prekvapila aj náročnosť trate. Do prvej rýchlostnej skúšky sme vošli voľnejšie, pretože sme ešte nemali otestované auto a tiež sme si museli vyskúšať spoluprácu s novým spolujazdcom. Na ďalších rýchlostných skúškach sme potom pridali a vybudovali si náskok,“ opisuje Béreš, ktorému prvýkrát „diktoval noty“ Rado Plichta, a dodáva. „Ďakujem Radovi a myslím si, že nám to môže dobre fungovať. Chcem sa tiež pekne poďakovať za možnosť jazdiť za tím GART pánovi Jačišinovi. Vážim si to.“ 


Novo poskladaná posádka Béreš-Plichta potom nielenže zvíťazila v triede A4, ale suverénne doviezla tímu GART RACING aj absolútne víťazstvo.

Na nového spolujazdca si zvykal aj Jakub Jačišin, ktorý sa po nešťastnej havárii v Dobšinej potreboval rýchlo oklepať a vrátiť znova do tempa. 

„Tento víkend bol pre mňa veľmi dôležitý. Znova sa jazdilo na mokrej trati a tak som postupne získaval späť stratenú sebadôveru,“ priznáva chlapsky Jakub, ktorého navigoval Tadeáš Pivovarníček. 


Chlapci začali opatrnejšie, no aj oni postupne pritlačili na svoj Peugeot 206 RC, ktorý napokon doviezli na šiestom mieste v silno obsadenej triede A3. 

„Boli to ťažké podmienky. Šmýkalo sa a nechcel som zbytočne riskovať poškodenie auta. Myslím si však, že posledné dva úseky sme sa konečne dostali do tempa a ukázali aj pekné časy. Cieľom však tentoraz bolo dôjsť nepoškodení do cieľa a zozbierať zasa nové skúsenosti z novej trate. To sa nám podarilo a už sa veľmi teším na súťaž v Košiciach, ktorá pre mňa bude druhou veľkou súťažou v mojej súťažnej kariére,“ neskrýva pravú chlapčenskú z novej výzvy Jakub Jačišin. 


Dodajme len, že všetky aktivity tímu GART RACING sa v nasledujúcich dňoch už sústreďujú na blížiacu sa súťaž Rallye Košice 2022.

Ľuboš Kašický

FOTOGALÉRIA GART Racing MRC Liptovské Sliače

null