Test pred ostrým štartom

00gart36
Foto: GART Racing

V piatok prešovský tím GART RACING odchádza testovať za rieku Moravu. K tímu sa už pridali aj Polovka s Turcsániym. 

Dva týždne pred začiatkom nového ročníka Majstrovstiev Slovenska automobilových súťaží sa prešovský tím GART RACING vydáva už druhýkrát za rieku Moravu, aby na polygóne Tatry v Kopřivnici otestoval techniku aj posádky. Prvý tohtoročný test absolvovali pred troma týždňami Dominik Benček a Jakub Jačišin. Teraz sa k tímu pridáva už aj Tomáš Polovka.

„Dôsledná príprava je základom a my nechceme nič nechávať na náhodu. Na Rentor Racing Rally Cup do Kopřivnice posielame naše posádky, aby sme vychytali nedostatky a nabrali znova správne súťažné tempo,“ vraví šéf tímu Vlado Chovan.


Foto: GART Racing

Testovací polygón Tatrovky je vynikajúcim miestom na overenie pripravenosti pred sezónou a využíva ho viacero slovenských tímov a posádok. Počas prvého marcového víkendu čaká na súťažné posádky cez dvadsaťšesť ostrých kilometrov, rozdelených do troch sekcií a šiestich meraných úsekov.

„Trate poznám, a môžem povedať, že tam chodím rád,“ priznáva Tomáš Polovka, pre ktorého to bude praktický premiérový štart s novou Hondou Civic Type R. „Po rokoch so Seatom Ibiza sme presedlali a preto je to trochu zvláštny pocit. Také príjemné vzrušenie a očakávanie dohromady. Vieme, že si budeme chvíľu na seba zvykať, ale to býva s každým novým autom. Už sa tešíme a nevieme sa dočkať štartu,“ usmieva sa v očakávaní nových kilometrov Tomáš, navigovaný Danom Turcsániym.


Foto: GART Racing

Najmladším v tíme je Jakub Jačišin. Po februárových kilometroch s Peugeotom 208 si to teraz vyskúša na Forde Fiesta Rally4.

„Pre mňa to bude už tretí štart na tejto trati. Súťaž je tam vystavaná tak, že si zajazdí aj začiatočník aj skúsený pretekár. Preto tam jazdím rád. Cieľ je jasný. Nazbierať nové skúsenosti a pripraviť sa čo najlepšie na štart sezóny,“ potvrdil Jakub pred odchodom do Kopřivnice. 

Pôvodne mala do Kopřivnice cestovať aj posádka Dominik Benček s Radom Plichtom na Mitsubishi Lancer evo IX. Prešovčania však zvolili iný druh prípravy a ladia už formu na štart sezóny na Slovakia Ringu. Tím GART RACING sa za rieku Moravu presúva v piatok. Jazdí sa v sobotu 5. marca 2022.

Ľuboš Kašický